Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Exploiti Windowsta calıştırmak

YazarMesaj
Requiem
Çaylak Üye
Çaylak Üye
Requiem

Exploiti Windowsta calıştırmak Empty
MesajKonu: Exploiti Windowsta calıştırmak   Exploiti Windowsta calıştırmak Icon_minitimeC.tesi Kas. 24, 2007 8:12 pm

Bildiğiniz gibi windowsta exploitleri derlemek zordur.
şu olur bu olur dedikleri bile her zaman işe yaramaz bunun sebebi bazı librarylerin yazıldığı işletim sistemine göre farklılık göstermesidir yani bu yüzden çok açık söylüyorum her exploitin windowsta derlenmesi imkansızdır...
ama şimdi mümkün olduğunca çok exploit derlemek için cygwin yöntemini anlatıcam
öncelikle bu da bir çeşit windows üzerine kurulan linux tır yalnız istediğimiz paketleri seçmemizi sağlar kullanışlı bi şeydir ben severim kendisini
şimdi kuruluma başlıyoruz www.cygwin.com a girdik setup ı indirdik
setup ı çalıştırdık
ilk aşamada ileri dedik geçtik
ikinci aşamada install from internet diyoruz
üçüncü aşamada yine ilşeri diyin geçin
dördüncü aşamada kurulum için gerekli paketleri nereye indiriyim diye soruyo kafanıza göre bi yer seçin
beşinci aşamada direct connection diyin gitsin
altıncı aşamada paketleri nerden indireceğinizi seçiyorsunuz hepsini seçin çünkü bazıları çökmüş
yedinci aşamada devel kategorisinden gcc yazanları skip yazısının üstüne tıklayarak yüklenmesini sağlayın bizim işimize exp derlerken bunlar yarıcak iserseniz inceleyin linux kullanmak isterseniz paketlerin bazıları size göre.

sonra kuruluma devam edin bitirin
kullanmaya gelince

cygwin klasörünün içine exploiti isim.c formatıyla kaydettik sonra cygwin.bat ı açın ya da masaüstünde kısayol iconu var açın onu

önce ilk klasöre dönelim "cd /" komutuyla
sonra gcc isim.c -o isim şeklinde exploiti derledik artık bir exemiz var
çalıştırmak içinde
./isim yazmak yeterli yalnız exe yaptım diye sağda solda kullanırım zannetmeyin çünkü cygwin linux kütüphanelerine göre derlediği için yine sadece cygwin altında çalışır tek başına işe yaramaz

Exploiti Windowsta calıştırmak
1 sayfadaki 1 sayfası